Direkt till sidans innehåll Direkt till huvudnavigationen
 
 

Spontanansökan

HOPPE Lediga jobb

 

Även om du inte svarar på något av de utlysta jobben men ändå vill visa ditt intresse välkomnar vi en spontan intresseansökan och ber dig att skicka detta till följande kontaktpersoner (beroende på vilken anläggningsort du är intresserad av):

 

 

Ort Kontaktperson
HOPPE AG – Tyskland 
Huvudkontoret Stadtallendorf
Rene Raabe
Tel.: +49 6428 932-259
rene.raabe@hoppe.com
HOPPE AG – Tyskland 
Produktionsanläggning Bromskirchen
Eckhard Völlmecke
Tel.: +49 2984 309-258 
eckhard.voellmecke@hoppe.com
HOPPE AG – Tyskland 
Produktionsanläggning Crottendorf
Carmen Lindner
Tel.: +49 37344 764-132 
carmen.lindner@hoppe.com
HOPPE AG – Tyskland 
Produktionsanläggning Stadtallendorf

Franziska Deuker
Tel.: +49 6428 932-252
franziska.deuker@hoppe.com

HOPPE AG – Italien
Huvudkontoret Lana
 
Heidemarie Plangger
Tel.:  +39 0473 640213
heidemarie.plangger@hoppe.com
HOPPE AG – Italien
Produktionsanläggning Laas
 
Michaela Kobler
Tel.: +39 0473 640602
michaela.kobler@hoppe.com
HOPPE AG – Italien
Produktionsanläggning Schluderns 
Tamara Donner
Tel.: +39 0473 640608
tamara.donner@hoppe.com
HOPPE s.r.o. – Tjeckien
Produktionsanläggning Chomutov
Kateřina Šmahelová
Tel.: +420 474 930 044
katerina.smahelova@hoppe.com
HOPPE AG – Schweiz
Müstair
 
Hannelore Punt
Tel.: +41 81 851 66 11
hannelore.punt@hoppe.com